אודות

התקשוב במחוז המרכז

מחוז מרכז הינו מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית, 56 רשויות, מחדרה עד גדרה, 620 מוסדות חינוך על כל הרצף וכל המגזרים.
שילוב התקשוב במערכת החינוך מהווה מנוף לשינוי הן של התרבות הארגונית הבית ספרית והן של הפדגוגיה. במאה בה אנו חיים סביבת הלמידה חייבת לשקף את העולם הטכנולוגי, ולכן עולה חשיבותה של הסביבה המתוקשבת בתהליכי הוראה למידה הפורצים את גבולות הכיתה במרחב ובזמן.
מהפיכת המידע מחייבת את מערכת החינוך להתעדכן, לבחון ולגבש אסטרטגיות של שילוב אוריינות התקשוב והמידע בתהליך החינוכי, כדי לצייד את הלומד בכישורים ובכלים, באמצעותם יוכל לתפקד בעולם העשיר במידע ובטכנולוגיה.

הקו המוביל את ההוראה והלמידה הוא הנחלת מיומנויות המאה ה- 21 הכוללות שימוש בטכנולוגית מידע ותקשורת, להקניית עיקרי מאפייני בוגר החינוך החדש תוך חשיפתו לאתגרים לימודיים אישיים וקבוצתיים הדורשים יוזמה, סקרנות, וחקר, ומעורבות אישית וערכית. כל זאת באמצעות הנגישות למידע ואינטראקציה בינאישית.
מטרתה של התכנית להתאמת מערכת החינוך למאה ה-21 היא להוביל לקיומה של פדגוגיה איכותית בסביבה חדשנית בבתי הספר תוך הטמעה של טכנולוגיית המידע ICT.

בתחום הפיתוח מקצועי: אנו פועלים להכשרה משותפת של מורי מורים, בתחומי הליבה : חינוך לשוני, מדעים, אנגלית ומתמטיקה להתאמת תהליכי הל"ה למאה ה-21 , פיתוח עתודת המנחים המחוזית בתקשוב - מורים מובילים בחממה, השתלמויות למורים בתחום אוריינות המאה ה-21 במרכזי פסג"ה ברחבי המחוז ושילוב יחידה בנושא אתיקה ואינטרנט בטוח בכל תכניות הפיתוח המקצועי בתחום התקשוב. אתיקה ואינטרנט בטוח: בכלל בתי הספר במחוז אנו מחנכים לשימוש אתי ברשת האינטרנט לאורך השנה ובמיוחד במסגרת שבוע האינטרנט הבטוח.

באתר זה תמצאו מידע עדכני, תיאורטי ומעשי, חומרים ושיטות הוראה-למידה ברוח תכנית התקשוב הלאומית, להעצמת איכות החינוך בישראל.
אני רואה חשיבות רבה בדיאלוג עם השדה החינוכי, שותפות והעצמת בעלי תפקידים וצוותי החינוך ומזמינה אתכם ליצור קשר עם הצוותים במרכזי ההנחיה לקידום והשבחת הסביבה הלימודית והטמעת אוריינות המאה ה-21 בבתי-הספר.

יחידת התקשוב במחוז מרכז מספקת שירותים, פתרונות דיגיטליים וחדשנות טכנולוגית ברמה מקצועית ובסטנדרטים גבוהים, תוך חתירה מתמדת לקידום למידה משולבת דיגיטל ומקסום העצמת כלל רכזי התקשוב במוסדות החינוך במחוז. אנו מאמינים במעורבות גבוהה של רכזי התקשוב באבחון, עיצוב והובלת הדיגיטל בחינוך, יחד עם צוות הניהול של בית הספר.
בהסתכלות הוליסטית על מוסדות החינוך, אנו שואפים להבטיח תוצאות ארוכות טווח בלמידה הדיגיטלית, ולספק פתרונות יישומיים טכנו-פדגוגיים אשר ישפרו את איכות ההוראה ויקדמו טרנספורמציה דיגיטלית במערכת החינוך. אנו מאמינים כי כישורים דיגיטליים הם המפתח להצלחה בעולם המשתנה, וזו אחריותנו הלאומית החינוכית להעניק חוסן תקשובי לכלל תלמידי מערכת החינוך.

בברכה,

אורית טאטי

ממונה על התקשוב במחוז מרכז